Sąlygos ir taisyklės

1. BENDROSIOS NUOSTATOS
1.1 Šios pirkimo–pardavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato asmens, perkančio prekes meda.lt elektroninėje parduotuvėje (toliau – Pirkėjas), ir UAB „Meda LT“ (toliau – Pardavėjas) tarpusavio teises, pareigas ir atsakomybę. Įsigydamas prekes elektroninėje parduotuvėje, Pirkėjas sutinka su šių Taisyklių taikymu.
1.2. Pirkėjas, formuodamas užsakymą elektroninėje parduotuvėje, turi nurodyti prekių užsakymo tinkamam įvykdymui būtinus duomenis: vardą, pavardę, prekių pristatymo arba paštomato adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą.
1.3. Patvirtindamas šias taisykles Pirkėjas sutinka, jog 1.2. punkte pateikti Pirkėjo duomenys būtų tvarkomi užsakymo apdorojimo, Pardavėjo veiklos analizės ir tiesioginės rinkodaros tikslais.
1.4. Sutikdamas, kad Pirkėjo duomenys būtų tvarkomi užsakymo apdorojimo tikslu, Pirkėjas taip pat sutinka, kad Pirkėjo nurodytu el. pašto adresu arba telefono numeriu būtų siunčiami informaciniai pranešimai, būtini prekių užsakymui įvykdyti.

2. PIRKIMO IR PARDAVIMO SUTARTIES SUDARYMO MOMENTAS
2.1. Pirkimo ir pardavimo sutartis tarp Pirkėjo ir Pardavėjo laikoma sudaryta nuo tada, kai Pirkėjas sutinka su Taisyklėmis ir paspaudžia mygtuką „Apmokėti“ po prekių krepšelio suformavimo, prekių pristatymo adreso nurodymo, mokėjimo būdo pasirinkimo, ir atlieka mokėjimą ir galioja iki visiško pareigų pagal šią sutartį įvykdymo. Jei Pirkėjas nesutinka su dalimi ar visomis Taisyklėmis, tokiu atveju Pirkėjas neturėtų pateikti užsakymo, priešingu atveju laikoma, kad Pirkėjas susipažino ir sutiko su visomis Taisyklėmis.

3. PIRKĖJO TEISĖS
3.1. Pirkėjas turi teisę pirkti prekes elektroninėje parduotuvėje pagal šias Taisykles.
3.2. Pirkėjas turi teisę atsisakyti prekių pirkimo–pardavimo sutarties su Pardavėju. Grąžinamų prekių pakuotė turi būti švari ir nesugadinta, grąžinamas daiktas turi būti pilnai sukomplektuotas, priešingu atveju Pardavėjas turi teisę nepriimti grąžinamos prekės. Išlaidas už grąžinamų prekių pristatymą apmoka Pirkėjas.
3.3. Pirkėjas, pastebėjęs, kad prekė yra brokuota, ne vėliau kaip per 14 dienų po prekės gavimo, turi gražinti brokuotą prekę pardavėjui. Pirkėjas turi raštu parašyti laisvos formos grąžinimo prašymą ir išsiųsti el. paštu info@meda.lt arba pridėti prie grąžinamos prekės, kuriame pasirinktų kompensavimo formą: pakeisti brokuotą prekę į naują ir nemokamai nusiųsti pirkėjui; grąžinti pinigus į nurodytą pirkėjo sąskaitą. Pirkėjas grąžinimo prašyme turi nurodyti prekių pirkimo datą arba užsakymo numerį, grąžinimo priežastį. Jei pirkėjas grąžindamas prekę nesilaiko visų aukščiau išdėstytų sąlygų, UAB „Meda LT“ pasilieka teisę nepriimti prekės, jos nekeisti ir negrąžinti už prekę pirkėjo sumokėtų pinigų.
3.4. UAB „Meda LT“ prekių grąžinimo vieta: Šaltalankių g. 1, Klevinė, Vilniaus r., LT-14180.
3.5. Pirkėjas turi kitas Taisyklėse ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytas teises.

4. PIRKĖJO PAREIGOS
4.1. Pirkėjas privalo priimti užsakytas prekes, sumokėti prekių ir jų pristatymo kainą. Už prekes Pirkėjas gali sumokėti naudodamasis savo banku internete, PaySera bei Luminor mokėjimo sistemų pagalba.
4.2. Jei pasikeičia Pirkėjo užsakymo metu pateikti duomenys, Pirkėjas privalo informuoti Pardavėją.
4.3. Pirkėjui paspaudus mygtuką „Apmokėti“ mokėjimas už prekes privalo būti atliktas per 24 valandas. Negavus mokėjimo per šį terminą Pardavėjas turi teisę pirkimo–pardavimo sutartį laikyti negaliojančia.
4.4. Pirkėjas privalo laikytis kitų Taisyklėse bei Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

5. PARDAVĖJO TEISĖS
5.1. Jei Pirkėjas bando sąmoningai pakenkti elektroninės parduotuvės darbui ar veikimui, Pardavėjas turi teisę be išankstinio perspėjimo apriboti ar nutraukti Pirkėjo galimybę naudotis elektronine parduotuve ir neatsako už jokius su tuo susijusius Pirkėjo nuostolius.
5.2. Pardavėjas turi teisę vienašališkai pakeisti Taisykles ar nutraukti elektroninės parduotuvės veiklą.
5.3. Pardavėjas turi kitas Taisyklėse ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytas teises.

6. PARDAVĖJO ĮSIPAREIGOJIMAI
6.1. Pardavėjas įsipareigoja sudaryti sąlygas Pirkėjui naudotis elektronine parduotuve ir vykdyti pirkimo–pardavimo sutartis.
6.2. Pardavėjas įsipareigoja laikytis kitų šiose Taisyklėse nustatytų reikalavimų.

7. PREKIŲ PRISTATYMAS
7.1. Prekes Pirkėjo sąskaita pristatoma kartu su preke.
7.2. Pristatymo kaina priklauso nuo prekės matmenų ir svorio.
7.3. Įprastai prekės pristatomos Pirkėjo nurodytu adresu per 2-5 darbo dienas nuo gauto apmokėjimo už prekes bei prekių transportavimą. Pristatymo data gali būti tikslinama el. paštu arba telefonu, nurodytu Pirkėjo prekių užsakymo metu. Prekės pristatomos visoje Lietuvoje, išskyrus Kuršių Neriją.
7.4. Prekių pristatymo ar atsiėmimo metu Pirkėjas turi patikrinti užsakytų prekių kiekį ir būklę. Pirkėjui pasirašius prekių pristatymo patvirtinime laikoma, kad pirkimo–pardavimo sutartis įvykdyta ir Pirkėjas neturi pretenzijų.
7.5. Jei prekes priims ne Pirkėjas, Pirkėjas privalo informuoti Pardavėją nurodydamas priimsiančio asmens duomenis, pildant užsakymo pristatymo informaciją.

8. ATSAKOMYBĖ
8.1. Pirkėjas pilnai atsako už užsakymo formoje pateiktų duomenų teisingumą ir prisiima atsakomybę už padarinius, kilusius dėl užsakymo formoje pateiktų klaidingų ar netikslių duomenų.
8.2. Pardavėjas atsakingas tik už tą informaciją, kuri yra pateikta Pardavėjo tinklapyje.

9. INFORMACIJOS SIUNTIMAS
9.1. Pardavėjas visus pranešimus siunčia Pirkėjo užsakymo formoje pateiktu el. pašto adresu arba telefono numeriu.
9.2. Pirkėjas visus pranešimus ir klausimus siunčia Pardavėjui el. paštu info@meda.lt.

10. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
10.1. Šioms Taisyklėms yra taikomi Lietuvos Respublikos teisės aktai.
10.2. Visi nesutarimai dėl pirkimo–pardavimo sutarties tarp Pirkėjo ir Pardavėjo, yra sprendžiami derybomis. Nepavykus susitarti, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.