Nerimas, nemiga, depresija – šiais laikais itin dažni sveikatos sutrikimai, su kuriais susiduria vis daugiau žmonių. Šių sutrikimų mastai ypač padidėjo COVID-19 pandemijos metu, o pastaruoju metu vykstančio karo Ukrainoje įtampa ir toliau sudaro sąlygas jiems vystytis. Net jei patys su šiais psichologiniais iššūkiais dar nesusidūrėme, dažnai pažįstame bent vieną žmogų, turintį tokių problemų.

Vietoj vaistų – smegenų aktyvumo subalansavimas

Nors šiuo metu egzistuoja gana nemažai nemedikamentinių gydymo būdų, pacientai dažniausiai nemigą, nerimą ar depresiją sieja su receptinių vaistų vartojimu ir bijo dėl pašalinio jų poveikio. Jie baiminasi, kad vaistai jiems gali netikti, kad dėl savo organizmo ypatumų ar gretutinių ligų juos sunkiai toleruos, kad gali priprasti prie vaistų arba kad turės apriboti tam tikras veiklas – vairuoti automobilį ar dirbti su mechanizmais. Retas kuris žino, kad egzistuoja ir nemedikamentiniai nemigos, nerimo ar depresijos gydymo būdai. Vienas tokių, kuris pasaulyje plačiai taikomas, bet Lietuvoje dar gana naujas ir mažai žinomas, –  kranialinė elektrostimuliacija „Alpha-Stim®“ aparatu.

„Alpha-Stim®“ – kliniškai patvirtintas medicinos prietaisas, naudojamas galvos smegenų elektrostimuliacijai. Procedūros metu per ausų elektrodus į smegenis perduodama unikali ir patentuota ypatingos konfigūracijos mikrosrovė, kuri darniai subalansuoja delta, alfa, teta ir kitų smegenų bangų veiklą.

Moksliškai įrodyta, kad prietaisu „Alpha-Stim®“ perduodama mikrosrovė skatina smegenyse 8–12 Hz dažnio alfa bangas, kurios susijusios su nusiraminimu, atsipalaidavimu bei gera savijauta. Todėl po procedūros natūraliai pagerėja nuotaika, miego kokybė bei trukmė, mažėja nerimo, nemigos ir depresijos simptomai. Pacientus lydi ramybės, atsipalaidavimo jausmas, padidėjęs protinis susikaupimas ir pagerėjusi savijauta.

 

Ką verta žinoti apie procedūrą

„Alpha-Stim®“ yra kompaktiškas ir lengvas medicininis prietaisas, kuris paprastai naudojamas privačiuose gydytojų kabinetuose, klinikose ar ligoninėse, reabilitacijos centruose, tačiau puikiai tinka ir savarankiškam gydymuisi namuose. Procedūra nesudėtinga, tad pacientas gali ją atlikti ir pats.

Procedūra trunka nuo 20 iki 60 min. Prieš procedūrą, jos metu ir po jos nėra jokių fizinių apribojimų. „Alpha-Stim®“ terapiją galima taikyti vieną, derinti ją su kitais gydymo būdais, taip pat ir kartu su medikamentiniu gydymu. Ji neturi sąveikos su vaistais pavojaus bei jokio reikšmingesnio šalutinio poveikio, nesukelia priklausomybės ir jos neįmanoma perdozuoti. Terapija gerai toleruojama ir neskausminga, o poveikis – greitas ir ilgai išliekantis.

Ko tikėtis iš gydymo?

Nerimo sumažėjimas paprastai pasireiškia jau po vienos gydomosios procedūros. Efektas trunka nuo kelių valandų iki kelių dienų. Nemiga paprastai sumažėja po pradinio gydymo, tačiau norint pasiekti didesnį efektą, gydymas gali užtrukti iki 4 savaičių. Procedūra gali būti atliekama ir atsibudus naktį. Depresijos gydymas dažniausiai trunka ne mažiau kaip 3 savaites procedūrą atliekant kasdien. Kai simptomai pagerėja, „Alpha-Stim®“ naudojamas 2–3 kartus per savaitę ar rečiau. To paprastai pakanka geriems rezultatams palaikyti.

Tyrimų metu stebėtiems pacientams (dalyvavo 2500 pacientų), kuriems buvo taikomas šis gydymas, nemiga sumažėjo 94 proc., nerimas – 90 proc., depresija – 87 proc., nerimo ir depresijos derinys – 95 proc., skausmas – 93 proc.

Per kelis pastaruosius dešimtmečius buvo atlikta daugybė klinikinių tyrimų, įrodžiusių, kad kranialinė elektrostimuliacija „Alpha-Stim®“ aparatu – tai visiškai saugus, veiksmingas ir analogų neturintis gydymas. Jis plačiai taikomas JAV bei kitų šalių gydymo įstaigose, psichiatrijos ligoninėse, karo veteranų medicinos centruose, vėžio institutuose. Tūkstančiai žmonių yra išbandę Alpha-Stim® terapiją ir šį prietaisą naudoja savo namuose.

Gydo ir skausmą

Yra sukurtos dvi medicininio prietaiso versijos: „Alpha-Stim® AID“ ir „Alpha – Stim® M“, kuris yra universalesnis, nes be nemigos, nerimo ir depresijos papildomai veikia ūmų skausmą ir taiko dvi terapijų rūšis – kranialinę elektrostimuliaciją (CES) bei elektroterapiją mikrosrovėmis (MET).  Tuo tarpu „Alpha-Stim® AID“ gydo nemigą, nerimą bei depresiją kranialinės elektrostimuliacijos (CES) metodu.

Kranialinės elektrostimuliacijos terapiją su „Alpha-Stim®“ prietaisais jau taiko įvairios Lietuvos gydymo įstaigos Vilniuje, Kaune, Palangoje, Neringoje, Druskininkuose, Birštone, Abromiškėse, Marijampolėje, Panevėžyje, Šilalėje, Tauragėje ir kituose  miestuose.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. +370 614 27 769, +370 5 246 0054, el. paštu info@meda.lt. Plačiau www.alpha-stim.lt.

Oficialus atstovas Lietuvoje: UAB “MEDA LT”.

Sužinokite aktualiausias naujienas apie medicininę įrangą pirmieji! Užsisakykite naujienlaiškį!