Kad kitą dieną mūsų smegenys ir kūnas galėtų normaliai funkcionuoti, visi turime miegoti po kelias valandas per parą. „Pasaulio sveikatos organizacija“ (PSO) rekomenduoja suaugusiesiems (18 – 64 metų) miegoti nuo 7 iki 9 valandų, vyresnio amžiaus asmenims (65 metų ir vyresniems) – nuo 7 iki 8 valandų per parą. Deja, ne visi miegame pakankamai. Vieni žmonės mažai miega dėl savo gyvenimo būdo – ilgai vakaroja darbe, daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar televizoriaus ir vėlai eina miegoti. O kiti mažai ar nekokybiškai miega dėl kamuojamos nemigos.
Miego trūkumas sukelia daugybę tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos komplikacijų. Jis siejamas su diabetu, taip pat gliukozės netoleravimu. Pacientams taip pat gali didėti kraujospūdis, jie dažniau suserga širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat gresia nutukimas.
Reguliarus miegas yra būtinas smegenų veiklai. Miego metu smegenys tvarko ir įtvirtina naują informaciją, todėl miegas yra būtinas geresniam mokymuisi ir atminties įsisavinimui. Miego trūkumas gali sumažinti reakcijos greitį, dėmesį ir sprendimų priėmimo gebėjimą, padidindamas net nelaimingų atsitikimų riziką.
Nemiga daro didelę žalą imunitetui, sumažindama organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis bei padidindama riziką susirgti įvairiomis ligomis.
Miego trūkumas gali turėti neigiamą įtaką nuotaikai ir psichinei sveikatai. Trūkstant miego, žmogus jaučiasi dirglus, nusiminęs, ilgainiui gali išryškėti nerimo simptomai ar net susirgti depresija.
Galiausiai miegas yra labai svarbus fizinei sveikatai. Jis padeda atkurti kūno audinius, reguliuoja metabolizmą, todėl kokybiškai išsimiegojęs žmogus jaučiasi gražesnis, laimingesnis ir sveikesnis.
Nors yra nemažai medikamentinių nemigos gydymo būdų, pacientai mieliau renkasi alternatyvias galimybes, kad išvengtų vaistų nepageidaujamo poveikio bei rizikos priprasti. Labai dažnai populiarūs vaistai nuo nemigos sukelia mieguistumą dienos metu, galvos svaigimą, pykinimą, nervingumą ir galvos skausmą.
Todėl gydytojai vis dažniau ieško naujų nestandartinių gydymo būdų ir pradeda pacientams siūlyti neinvazinę terapiją su „Alfa-Stim” aparatu. Šis Jungtinės Amerikos Valstijose neurologų sukurtas medicinos prietaisas pirmiausia buvo skirtas sumažinti stresą ir depresiją, tačiau ilgainiui buvo pastebėta ir įrodyta, kad jis veiksmingai gydo nemigą.
„Alpha-Stim“ taiko kranialinės (kaukolės) elektrostimuliacijos terapiją, kurios metu į paciento smegenis siunčiamos švelnios mikrosrovės, kad būtų stimuliuojamos alfa smegenų bangos. Šios smegenų bangos padeda pasiekti ramesnę bendrą proto būseną. Pacientas nurimsta, natūraliai atsipalaiduoja ir jis lengviau užmiega, o užmigęs miega ilgiau ir kokybiškiau.
Tyrimais įrodyta, kad „Alpha-Stim“ naudojimas yra veiksmingas gydant ne tik nemigą, bet ir nerimą, depresiją bei skausmą. Nemiga yra susijusi su visomis šiomis būklėmis ir dažnai yra šių problemų priežastis arba pasekmė. Pacientams, turintiems psichikos sutrikimų arba jaučiantiems nuolatinį skausmą, yra didesnė rizika susidurti su miego problemomis, dėl kurių jiems išsivysto nemiga. Kita vertus, manoma, kad pacientams, turintiems tokių miego sunkumų kaip nemiga, taip pat kyla didesnė rizika susirgti depresija ar patirti nerimo simptomus.
Plačiau skaitykite: www.alpha-stim.lt